Evanescence-Turkey
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Evanescence-Turkey

Sitemize hoşgeLdiniz xD

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Yeni Burç Çıkardılar...x@

YazarMesaj
Yaramaz_Puding
♥.•°ღYeNi AmY FaNıღ°•.♥
Yaramaz_Puding

Kadın
İş/Hobiler : Müziq dinLemek...
Lakap : Sosyete'm xD

Yeni Burç Çıkardılar...x@ Empty
MesajKonu: Yeni Burç Çıkardılar...x@   Yeni Burç Çıkardılar...x@ Icon_minitimeC.tesi Ocak 10, 2009 9:34 pm

Yeni Burç Çıkardılar

6.7 milyar insanın burcu değişti! Aslanlar yengeç oldu, koçlar balık! İşte yeni burç takvimi!

Vatan'ınhaberine göre antik çağdaki gökbilimciler, burç hesabı yaparken dünyayörüngesindeki kaymaları hesaba almadılar. Alman bilim adamlarınınhesabına göre 6.7 milyar insanın burcu değişti.
Gökbilimciler,yüzyıllardır kullanılan burç sisteminin hatalı olabileceğini ve her güngazetede okuduğunuz burcunuzun aslında size ait olmayabileceğini ortayakoydu. Bugün kullanılan burçlar kuşağı, yaklaşık 2200 yıl önce dünyadanbakıldığında dünyadan görünen güneşin 12 takımyıldızına göre yer aldığıkonuma göre hesaplanıyordu. Doğum gününde güneş hangi yıldız kümesiyle(boğa, aslan ve terazi gibi) aynı çizgide yer alıyorsa burç da bunagöre belirleniyordu. Ancak antik astrologlara göre güneş dünyanınçevresinde dönüyordu. Yani teorileri daha baştan hatalıydı. Dünyanınyörüngesinde her yıl meydana gelen değişiklikleri de hesaba katmaları ogünkü bilgileriyle mümkün değildi. Alman bilim adamlarına göre işte bubilgi eksikliği, burç sisteminin baştan hatalı olduğu anlamına geliyor.
Vatan'dakihabere göre Dusseldorf Üniversitesi’ne göre Güneş’in burçlar için“sıfır” noktası sayılan 21 Mart’taki ilkbahar noktası, yörüngedekideğişiklik nedeniyle her yıl hafif hafif batıya doğru kayıyor. Bu dayeni bir burç haritasının varlığını ortaya çıkarıyor.

Yörüngedekibu hareketle yüzyıllar içerisinde dünyanın dönüşünde 36 derecelik birsapma gerçekleşti. Burçlar da 2200 yıl öncesine göre 10’da bir oranındayani yaklaşık bir burç kaydı. Bu hemen hemen herkesin burcunun kaydığıanlamına geliyor. Yani 220 yıl önce 27 Kasım’da doğan biriyle 1960yılında 27 Kasım’ında doğan birinin burcu aynı değil. 29 Kasım ve 17Aralık arasında doğanlar da sıralamaya sonradan giren 13’üncütakımyıldız Ophiuchus (Yılan) burcuna giriyor.
İşte yeni burç takvimi:
Oğlak: 20 Ocak-16 Şubat
Kova: 16 Şubat-11 Mart
Balık: 11 Mart-18 Nisan
Koç: 19 Nisan-13 Mayıs
Boğa: 13 Mayıs-21 Haziran
İkizler: 21 Haziran-20 Temmuz
Yengeç: 20 Temmuz-10 Ağustos
Aslan: 10 Ağustos-16 Eylül
Başak: 16 Eylül-30 Ekim
Terazi: 30 Ekim-23 Kasım
Akrep: 23 Kasım-29 Kasım
Yay: 17 Aralık-20 Ocak
*Yılan: 29 Kasım-17 Aralık

Kaynak: Vatan...

Ben şİmdi başak oLuyorum...
Çok saLakça bi kere ben bütün Terazi özeLLikLerini taşıyan bi insanım...Ben bütün burçLarın özeLLiklerini fLn okurum...Ve de hiç Başak burcuna uyan biri değiLim...Afedersiniz ama bu iş çocuk oyuncağına döndü...Tepem attı...x@ BizimLe daLga geçiyorLar bence..Haber buLamamışLar haber yaratıyorLar...x@ x@ x@
Üzgünüm vaLLa astroLogLar öyLe biLsin ama ben Teraziyim ve sonsuza kadarda Terazi kaLıcam...Çünkü Kendi burcunun özeLLiklerini taşımayan biri o burca göre değiLdir...Başak kesinLikle bana uymuyor...Ben kafama göre takıLırım... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Bi haftasonu Burç oKuma zevkim var onunda afedersiniz içine ediliyor....x@ x@ x@ TERAZİYE DEVAM...

Ve ayrıca bu haberi biLen doğru düzgün kimse yok oLsa bile çoğu insan hayatta değiştirmez....x@ x@ x@

Yeni Burç Çıkardılar...x@
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Hangi burç hangi mani...xD
» JetoNe..(Yeni bi Türk Grubu...)
» Yeni Üyelerin Ve Mesaj Sayısı Sıfır OlanÜyelerimizin Dİkkatine!!!
» Spor Salonu...(Yeni açılışını yaptık.Bayanları özellikle bekliyoruz =D)